برگزاری کارگاه آموزشی تغذیه در کارکنان دولت

به منظور گرامی داشت 14 تا 30 دی ماه تحت عنوان «بسیج ملی تغذیه سالم» کارگاه آموزشی تغذیه در کارکنان دولت با محوریت بهبود تغذیه و مصرف محصولات غذایی سالم و با همکاری مدیریت محترم جهاد کشاورزی شهرستان بجستان در محل سالن همایش شبکه بهداشت و درمان این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بجستان، در این کارگاه آموزشی که با شرکت کارکنان ادارات ، پرسنل حوزه بهداشت و درمان ، داوطلبین سلامت و تسهیلگران جهادکشاورزی برگزار گردید، دکتر ملکی به بیان تاریخچه بکارگیری سموم، انواع سموم، وضعیت استفاده از سموم در دنیا و ایران و مضرات سموم برای سلامتی پرداخت.

ملکی عنوان کرد: محصولات غذایی که تولید می‌شود ممکن است دچار آلودگی فلزات سنگین، کودهای شیمیایی و سموم کشاورزی باشند و همین مسئله سلامتی افراد را تهدید می‌کند .

خانم دکتر ملکی اضافه نمود : مصرف غذای سالم باعث پیشگیری از بسیاری از بیمارهای غیر واگیر قلبی و عروقی و حتی سرطان می‌شود به همین دلیل تولید غذای سالم یکی از اولویت‌های امروزه در دنیا محسوب می‌شود
دکتر پوزشی، دیگر مدرس این کارگاه آموزشی با بیان اینکه محصول سالم، محصولی است که باقیمانده مواد شیمیایی موجود در آن شامل سموم و کودهای شیمیایی زیر نرم استاندارد باشد، گفت: در تولید محصول سالم سعی بر آن است تا به جای استفاده از سم، کنترل آفات به روش‌های زراعی، مکانیکی و با بهره‌گرفتن از روش‌های بیولوژیک و مانند آن انجام شود .

وی تولید محصول سالم را از مهمترین راهکارها در جهت دستیابی به سلامت و توسعه پایدار عنوان کرد و افزود: باید تولید محصولات سالم، گسترش بیشتری یافته و فراگیر شود 

دکتر پوزشی ضمن ارائه راههای شناخت انواع محصولات ارگانیک بومی منطقه، به سوالات مطرح شده از سوی حاضرین پاسخ گفت.

تاریخ:
1398/10/15
تعداد بازدید:
428
منبع:
Powered by DorsaPortal