پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد به مناسبت روز پرستار

به نام خدا
نام پرستار همواره با نام حضرت زینب (س) و واژه‌هایی همچون صبر، ایثار و فداکاری در ذهن همه ما نقش بسته است.
فرشتگان سپید پوشی که با مراقبت و پرستاری از بیماران، نقش به سزایی در بازیابی سلامت آنان دارند.

تلاش ستودنی این عزیزان در عرصه سلامت همواره در ذهن مردم این سرزمین به نیکی در خاطره‌ها مانده است، بویژه در سال‌های دفاع مقدس که برای مداوای مجروحان، دوشادوش رزمندگان در جبهه‌ها حضور داشتند و شهدا و جانبازان عزیزی را برای دفاع از خاک میهن، تقدیم ایران و انقلاب کردند.

روحیه ایثار و ازخودگذشتگی پرستاران در چندماه گذشته و با شیوع ویروس کرونا دوباره نمودی تازه یافته و باز هم در جای جای ایران عزیز، پرستاران متعهد و فداکار برای مقابله با این ویروس منحوس در خط مقدم نبرد قرار دارند.

فشردگی و خستگی کار مداوم، تحمل سختی های پوشش های حفاظتی، کمتر ماندن در جمع خانواده بخاطر حفظ سلامت عزیزانشان، ابتلا به بیماری بواسطه مواجهه مستقیم با بیماران کووید 19 و ... تنها بخشی از تلاش گرانقدر و بزرگی است که واقعا وصف آن در واژه‌ها نمی‌گنجد.

بر خود لازم میدانم تا در سالروز میلاد فرخنده حضرت زینب کبری (س) با شادباش این عید سعید، روز پرستار را خدمت همه پرستاران عزیز کشور بویژه پرستاران پرتلاش و متعهد شاغل در دانشگاه علوم پزشکی گناباد تبریک و تهنیت عرض نمایم و از خدمات صادقانه این عزیزان و همچنین همراهی و صبوری خانواده‌های محترم‌شان و نیز تلاش اساتید این رشته که در تحصیل و پرورش دانشجویان کوشا هستند، قدردانی نمایم.
از درگاه خدای مهربان، سلامت، سعادت و سرافرازی را برای پرستاران عزیز مسئلت می‌نمایم.

✍️دکتر جواد باذلی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد
تاریخ:
1399/10/01
تعداد بازدید:
183
منبع:
Powered by DorsaPortal