درباره ما

ایجاد شده در ۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۹:۴۱ بعد از ظهر

تاریخچه:

کتابخانه مرکز آموزشی پژوهشی درمانی علامه بهلول گنابادی تنها مرکز آموزشی درمانی این دانشگاه، کار خود را حدودا از سال 1395 آغاز نموده است.

مرکزی برای منابع چاپی دانشجویان پزشکی، پرستاری، پیراپزشکی و همکاران می باشد.

هدف:

کتابخانه بیمارستانی که در بیمارستان‌ها و دیگر مراکز پزشکی ایجاد می‌گردد، هدف آن اشاعه اطلاعات زیست پزشکی و بالینی برای اهل حرفه پزشکی مانند پزشکان، پرستاران، تکنسین‌های آزمایشگاهی، پیراپزشکان، و مدیران بیمارستان است. وجه تمایز این نوع کتابخانه‌ با کتابخانه‌های مراکز آموزش پزشکی (کتابخانه‌های دانشکده‌های پزشکی)، تأکید بر تهیه منابعی است که در معالجه و مراقبت بالینی بیماران به‌کار می‌آیند.

مجموعه سازی:

وجه تمایز این کتابخانه‌ بیمارستانی ها ، تأکید بر تهیه منابعی است که در معالجه و مراقبت بالینی از بیماران است.

ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﺳﺎزی ، ﻓﺮاﻫﻢ آوری ، ذﺧﯿﺮه ﺳﺎزی ، ﺳﺎزﻣﺎﻧﺪﻫﯽ نظیر فهرستنویسی، ورود اطلاعات در سیستم جامع نرم افزار کتابخانه و پرینت بارکدها توسط کتابداران متخصص کتابخانه مرکزی انجام می شود و در نهایت توسط کتابدار کتابخانه منابع جدید ثبت دفتر و آماده سازی می گردد.

تامین منابع چاپی و الکترونیکی اعم از کتب فارسی، لاتین و نشریات با تخصیص بودجه از معاونت تحقیقات و خرید منابع توسط کتابخانه مرکزی دانشگاه انجام می شود.

چشم انداز:

با توجه به افزایش رشته­ها و مقاطع تحصیلی در بالین، رشد تعداد دانشجویان و سایر کاربران کتابخانه و گسترش فعالیت های آموزشی و تحقیقاتی در تمامی زمینه ها و نیز توسعه دامنه همکاری های بین کتابخانه ای، ایجاد تحول در امکانات، خدمات و فضای کتابخانه، امری ضروری و اجتناب ناپذیر است. لذا کتابخانه بیمارستان مصمم است با تعالی امکانات و خدمات خود و با ایجاد محیطی مناسب، ضمن توسعه خدمات به کاربران و سایر ذینفعان و جلب رضایت آنان، روند بهبود مستمر خدمات و امکانات کتابخانه را تحقق بخشیده و به عنوان غنی ترین و فعال ترین کتابخانه بیمارستانی مطرح گردد و نسبت به تأمین منابع و اطلاعات مورد نیاز مراجعین به طور مؤثر و سازنده اقدام نماید.

جامعه استفاده کننده:

دانشجویان پزشکی، علوم آزمایشگاهی، رادیولوژی و پرستاری، اساتید: جراحی ، جراحی مغز و اعصاب، بیهوشی، عفونی، ارتوپدی، رادیولوژی، طب اورژانس و اساتید گروه پوست، اورولوژی می باشد.

شرایط امانت منابع کتابخانه

1. اعضای هیئت علمی، رزیدنت ها و کارکنان (رسمی و پیمانی) دانشجویان پرستاری مرکز با ارائه کارت شناسایی می‌‌توانند از منابع موجودحضوری وامانی استفاده کنند.

2. استفاده از منابع موجود برای پژوهشگران خارج از مرکز جهت تحقق اهداف آموزشی، پژوهشی و درمانی با ارائه کارت شناسایی فقط در فضای کتابخانه بلامانع می‌‌باشد.

امکانات و تسهیلات :

  • ایجاد محیطی آرام برای مطالعه مراجعین
  • امانت کتاب
  • دسترسی اعضا به اینترنت با سرعت با استفاده از .... سیستم کامپیوتری
  • راهنمایی اعضا بنا به درخواست برای جستجوی اطلاعات درمنابع الکترونیکی
  • امکان دسترسی به نشریات الکترونیکی
  • به روز رسانی (تهیه کتب و مجلات جدید)
  • امکان استفاده فراگیران از کتابخانه بعد از اتمام ساعت کاری کتابخانه

مقررات استفاده از اینترنت

1. هنگام ساعت های پر استفاده از سایت، حق تقدم با مراجعه کنندگانی است که به جستجوی مقالات علمی می‌‌پردازند.

2. مواردی چون دانلود فیلم (خارج از حیطه علوم پزشکی)، عکس و chat ممنوع است.

3. پرینت از صفحات غیر مربوطه ممنوع است.

4. دانشجویان پرستاری با ارائه معرفی نامه از مربی مربوطه در گروه 2 نفره می‌‌توانند برای تحقیق علمی‌‌ از اینترنت بهره برداری کنند.

ساعت کار کتابخانه

شنبه تا چهارشنبه 7:30 الی 14

پنج شنبه 7:30 الی 13 

واقع در طبقه زیرزمین در معاونت آموزشی

نت لب بیمارستان

واحد توسعه تحقیقات بالینی

مرکز مهارتهای بالینی دانشگاه

کتابخانه مرکزی در راستای اهداف بلندمدت و آتی خود جهت اطلاع رسانی بهینه و موثر و نیز لزوم سهولت دسترس پذیری منابع اقدام به تاسیس و حمایت از کتابخانه های وابسته به خود گرفت تا مراجعین خود را در جغرافیایی وسیعتر و متنوع تر تحت پوشش خدمات خود قرار دهد .

شماره شابکا کتابخانه بیمارستان بهلول: IR-201380006