پیچیده ترین عمل‌های جراحی ارتوپدی در بیمارستان علامه بهلول گنابادی انجام می‌شود

انتشار محتوا: ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۰:۰۰ قبل از ظهر
به گزارش وب‌دا، دکتر محسن صاحبان ملکی رئیس مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی علامه بهلول گنابادی گفت: بیماری که بدلیل تصادف در محدوده خارج از شهرستان به مشهد منتقل شده بود، بعد از دو هفته توسط تیم ارتوپدی بیمارستان گناباد تحت عمل جراحی قرار گرفت.
دکتر زمانی پزشک جراح ارتوپد این عمل نیز گفت: بیمار آقایی 55 ساله که به دلیل تصادف در محدوده خارج از شهرستان، در یکی از بیمارستان‌های منطقه بستری و بدلیل اورژانسی بودن وضعیت چشم به بیمارستان خاتم الانبیاء مشهد منتقل شده بود، پس از درمان چشم و گذشت دو هفته از تصادف، جهت انجام عمل جراحی شکستگی لگن به بیمارستان علامه بهلول گنابادی مراجعه کرد.
وی افزود: آسیب شدید و شکستگی هر دو ستون مفصل لگن، آسیب عصب سیاتیک و گذشت دو هفته از زمان تصادف، ریسک عمل را بالا برده بود، ضمن آنکه در اعمال جراحی ارتوپدی بحث شکستگی لگن همیشه از سخت ترین عمل‌های ارتوپدی است که این شرایط مشکل را دوچندان کرده بود.
دکتر زمانی افزود: با تلاش همکاران اتاق عمل و تیم ارتوپدی و بیهوشی بیمارستان علامه بهلول گنابادی این عمل جراحی 4 ساعته با موفقیت انجام شد و پس از گذشت 5 روز از ترخیص بیمار، وی که مدت سه هفته نمی‌توانست راه برود، با کمک واکر به مطب مراجعه و توانایی وزن گذاری پیدا کرده است.