نوزاد نارس 6 ماهه با سلامت از بیمارستان علامه بهلول ترخیص شد

انتشار محتوا: ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۰:۰۰ قبل از ظهر

به گزارش وب‌دا، رئیس بیمارستان علامه بهلول گنابادی از ارائه خدمات مراقبت‌های ویژه برای نوزاد نارس 26 هفته و ترخیص وی بعد از 6 هفته با حال عمومی خوب از این بیمارستان خبر داد.
دکتر محسن صاحبان ملکی گفت: این نوزاد با وزن یک کیلوگرم و سن 26 هفته در بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان این بیمارستان پذیرش شد که با تلاش پزشکان و کادر پرستاری مجرب بخش NICU علامه بهلول گنابادی نوزاد با حال عمومی خوب به آغوش خانواده بازگشت.
متخصص اطفال بیمارستان علامه بهلول گنابادی هم در این خصوص گفت: در بدو تولد این نوزاد بدلیل نارس بودن و نیاز به تزریق داروی سورفاکتانت (داروی بهبود عملکرد ریه) اقدامات اورژانسی برای وی در بیمارستان انجام شد.
دکتر جواد صادقی نسب خاطر نشان کرد: نوزادان زیر 28 هفته به علت شرایط ویژه باید به بیمارستان‌های سطح 3 و دارای فوق تخصص نوزادان ارجاع شوند ولی با توجه به عدم امکان اعزام نوزاد اقدامات اولیه و اورژانسی در بیمارستان علامه بهلول انجام شد و با همت و تلاش کادر پرستاری سختکوش بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان، وی بخوبی مراحل مراقبت های اولیه و درمان را طی کرد و در حال حاضر پس از شش هفته با وزن یک و نیم کیلوگرم از بیمارستان مرخص شد و کماکان مراقبت‌های این بیمار بدلیل نارس بودن ادامه دارد.
دکتر صادقی نسب افزود: تمامی اقدامات پیشرفته حیات و نیز تهویه با فشار مثبت برای بیمار در بخش انجام شد و تزریق داروهای وریدی و آنتی بیوتیک نیز بدلیل خط وریدی دشوار توسط کاتتر (راه وریدی) نافی انجام می شد.
دکتر صادقی نسب با بیان اینکه در حال حاضر نوزاد وزن گیری خوبی دارد و در سلامتی کامل از بیمارستان ترخیص شده است، از زحمات همکارانش در بیمارستان علامه بهلول گنابادی بویژه در بخش مراقبت های ویژه نوزادان قدردانی کرد.