نشست مشترک پزشکان متخصص با نماینده مردم شهرستان‌های گناباد و بجستان و سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گناباد

انتشار محتوا: ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۰:۰۰ قبل از ظهر
در نشست مشترک پزشکان متخصص شاغل در بیمارستان‌های دولتی و بخش خصوصی با نماینده مردم شهرستان‌های گناباد و بجستان و سرپرست دانشگاه، مسائل و مشکلات این حوزه بحث و بررسی شد.
  دکتر رضا احمدی در این جلسه که در سالن شهید سید عباس سجادی بیمارستان علامه بهلول گنابادی برگزار شد با گرامیداشت یاد شهدای مدافع سلامت به ویژه شهید سجادی شهید مدافع سلامت دانشگاه، از تلاش‌های ایثارگرانه پزشکان، کادر درمان و کارکنان حوزه سلامت در ایام شیوع کرونا قدردانی کرد.
وی با اشاره به حضور 15 پزشک متخصص جدید در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی گناباد، گفت: هم اکنون 81 پزشک متخصص در شهرستان‌های گناباد و بجستان در حال ارائه خدمت به مردم منطقه هستند.
سرپرست دانشگاه با بیان اینکه خوشبختانه در چند رشته تخصصی از جمله اطفال، جراحی، ارتوپدی، جراحی مغز و اعصاب، داخلی اعصاب، داخلی، طب اورژانس و ... ثبات داریم، اظهار کرد: در سال 1400 در مجموع بیش از 6400 عمل جراحی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه انجام شده است.
دکتر احمدی افزود: در همین مدت حدود 75 هزار نفر به اورژانس بیمارستان‌ها مراجعه کرده‌اند و قریب به 54 هزار نفر از خدمات درمانگاه تخصصی بهره‌مند شده‌اند.
وی با بیان اینکه دانشگاه سعی کرده است تا علاوه بر فراهم کردن امکانات تشخیصی و درمانی مناسب برای متخصصین موجود، حداقل امکانات رفاهی را در حد توان فراهم کند، تاکید کرد: بخشی از مشکلات ما در حوزه متخصصین مربوط به چالش‌ها و مشکلات پرداختی‌ها به این همکاران سخت‌کوش است.
دکتر احمدی، گردشگری سلامت را از اولویت‌های اصلی دانشگاه عنوان کرد و افزود: در همین راستا کارگروه گردشگری سلامت در بیمارستان علامه بهلول گنابادی تشکیل و جلسات آن به صورت مستمر برگزار می‌شود.
وی با قدردانی از حمایت‌های نماینده محترم شهرستان‌های گناباد و بجستان و تشکر از حضور متخصصان، بر استمرار جلسات مشترک متخصصان به ویژه در گروه‌های مشترک تخصصی تاکید کرد.
نماینده مردم شهرستان‌های گناباد و بجستان هم در این جلسه با تشکر از حضور و تلاش پزشکان متخصص بر ضرورت وجود یک بخش خصوصی فعال در کنار بخش دولتی در حوزه درمان تاکید کرد.
دکتر محمد صفایی با تاکید بر لزوم توجه به توریسم سلامت، اظهار امیدواری کرد که با افتتاح فرودگاه بستر مناسبی در راستای تحقق این امر فراهم شود.
شایان ذکر است، در ابتدای این جلسه دکتر معصوم‌زاده معاون درمان دانشگاه و دکتر صاحبان ملکی رئیس بیمارستان علامه بهلول گنابادی ضمن خیرمقدم و تشکر از حضور پزشکان متخصص به بیان گزارشی از وضعیت موجود و فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده پرداختند. همچنین پزشکان متخصص حاضر در این جلسه، پیشنهادها و راهکارهایی در راستای افزایش ماندگاری پزشکان متخصص و همچنین ارتقای خدمات تخصصی حوزه درمان بیان کردند.