عمل جراحی پیچیده دست در بیمارستان علامه بهلول گنابادی انجام شد.

انتشار محتوا: ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۰:۰۰ قبل از ظهر

دکتر محسن صاحبان ملکی گفت: با تلاش تیم جراحی ارتوپدی و بیهوشی بیمارستان، دست بیماری که در سانحه تصادف دچار آسیب شدید بافت پوششی، تاندون، عصب و استخوان شده بود طی چندین مرحله عمل جراحی و مراقبت پرستاری و بعد از حدود یک ماه بستری بیمار در بیمارستان علامه بهلول درمان شد.
متخصص ارتوپدی و جراح این عمل نیز در این خصوص گفت: این بیمار جوان در اثر واژگونی خودرو دچار له شدگی در ناحیه پشت دست شده بود و مهمترین چالشی که با آن مواجه بودیم، بحث کنترل عفونت و متعاقبا جبران نقص شدید بافتی بود که باعث شد چند مرحله عمل جراحی در اتاق عمل بیمارستان انجام شود تا عفونت کنترل و نقص بافتی با تکنیک فلپ کشاله ران درمان شود.
دکتر قاسم زمانی افزود: اعصاب و تاندون های دست این بیمار در همان مراحل اولیه ترمیم شد و برای ترمیم استخوان پشت دست نیز  پیوند استخوان از لگن خود بیمار انجام شد.
وی اظهار داشت: به دلیل له شدگی بافت‌های پشت دست، باید از ناحیه ای دیگر بافتی را جایگزین میکردیم که کشاله ران جهت این کار انتخاب و عمل جراحی فلپ اینگوئینال (فلپ کشاله ران) انجام شد و به مدت یک هفته دست بیمار به ناحیه کشاله ران متصل و بعد از گذشت این مدت آزادسازی پایه فلپ انجام شد.
جراح ارتوپد بیمارستان علامه بهلول افزود: این عمل جراحی از آن دسته اعمال جراحی خاص و پیچیده ارتوپدی است که در بیمارستان های مجهز مراکز استان انجام می شود و انجام این عمل مستلزم پذیرش ریسک بالا از طرف بیمار و پزشک بود که به لطف خدا و تلاش همکاران بیمارستان علامه بهلول گنابادی موفقیت آمیز انجام شد.
دکتر زمانی درباره وضعیت کنونی بیمار نیز خاطر نشان کرد: بیمار پس از یک ماه مراقبت درمانی از بیمارستان ترخیص شد و پس از گذشت دوران نقاهت و انجام بیش از ده جلسه فیزیوتراپی، کارکرد 80 درصدی دست بیمار  برگشته است که با ادامه روند فیزیوتراپی، به بهبودی نزدیک به کامل خواهد رسید.