انجام موفقیت‌آمیز یک عمل جراحی خاص در بیمارستان علامه بهلول گنابادی

انتشار محتوا: ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۴۷:۰۰ بعد از ظهر

برای نخستین بار عمل جراحی ناهنجاری مادرزادی مننگومیلوسل برای نوزاد یک روزه در بیمارستان علامه بهلول گنابادی انجام شد.

دکتر صاحبان رئیس بیمارستان علامه بهلول گنابادی در این باره گفت: مننگومیلوسل یک ناهنجاری مادرزادی در ستون فقرات است که به علت وجود نقص در ستون مهره‌ای، قسمتی از نخاع و پرده‌های مغزی به زیر پوست بیرون‌زدگی و فتق پیدا می‌کند.
دکتر محسن صاحبان ملکی افزود: عمل جراحی این نوع ناهنجاری بهتر است در اولین روز بعد از تولد نوزاد و با بیهوشی عمومی انجام شود و به همین علت مقدمات لازم برای انجام عمل این نوزاد پسر در کوتاهترین زمان ممکن انجام شد و این بیمار در اولین روز تولد توسط دکتر محسن القاسی متخصص جراحی مغز و اعصاب تحت عمل جراحی قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه این نوع عمل برای نخستین بار در این بیمارستان انجام می‌شود، گفت: خوشبختانه با تبحر تیم جراحی و بیهوشی، این عمل با موفقیت انجام شد که لازم می‌دانم از دکتر محسن القاسی جراح مغز و اعصاب، دکتر محمدتقی خدادادی متخصص بیهوشی و دکتر زهراسادات احمدیان حسینی متخصص اطفال و پرسنل محترم اتاق عمل و بخش NICU بیمارستان جهت انجام موفق این پروسه خاص درمانی تقدیر نمایم.
دکتر محسن القاسی نیز در خصوص این عمل جراحی گفت: ریسک بالای این نوع عمل‌ها باعث شده تا این نوع عمل جراحی تنها در مراکز درمانی محدودی در سطح کشور انجام شود و خوشحالم که توانستیم این عمل را برای نخستین بار در این بیمارستان به انجام برسانیم.
شایان ذکر است که نوزاد پس از 72 ساعت مراقبت در بخش ویژه نوزادان، با حال عمومی خوب از این بخش و بیمارستان مرخص گردید.