بیمارستان علامه بهلول گنابادی ؛ بزرگترین پروژه شهرستان گناباد

انتشار محتوا: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۰:۰۰ قبل از ظهر

بیمارستان علامه بهلول گنابادی ؛ بزرگترین پروژه شهرستان گناباد

فرماندار گناباد از پروژه بیمارستان علامه بهلول گنابادی به عنوان بزرگترین پروژه تاریخ شهرستان گناباد یاد و اظهار امیدواری کرد که با بهره‌برداری کامل از این بیمارستان در آینده‌ای نزدیک، شاهد ارتقاء کیفیت خدمات درمانی به مردم منطقه باشیم.
به گزارش وب‌دا، دکتر محمدعلی نبی‌پور فرماندار گناباد در مراسم افتتاح بخش M.R.I بیمارستان علامه بهلول گنابادی که با حضور دکتر آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، اظهار امیدواری کرد که افتتاح مرکز طب تصویری بیمارستان علامه بهلول آغازی بر تسریع در بهره‌برداری از شروع به کار کامل این پروژه ملی در شهرستان گناباد باشد.
وی با بیان اینکه شهرستان گناباد به عنوان جنوبی‌ترین شهرستان خراسان رضوی با وسعت 6 هزار کیلومتر مربع، در طول زمان از نقاط پراهمیت در خراسان بزرگ و امروزه در خراسان رضوی هست، اظهار کرد:  گرچه در دو دهه اخیر به دلیل خشکسالی‌ها و مشکلات اقلیمی مهاجرت از این منطقه تشدید شده است اما همواره جزء مناطق و کانون‌های نخبه‌پرور استان بوده و از این‌رو، مردم آن در معادلات شرق کشور تاثیرگذار بوده‌اند.
فرماندار گناباد با اشاره به اینکه در حوزه بهداشت و درمان از منابع انسانی خوبی برخوردار هستیم، اظهار کرد: حوزه بهداشت و درمان از دهه 60 با تاسیس دانشکده علوم پزشکی، توانسته است محوریت خاصی برای پوشش درمانی در منطقه ایجاد کند که این مرکزیت همچنان ادامه دارد.
دکتر نبی‌پور از پروژه بیمارستان علامه بهلول گنابادی به عنوان بزرگترین پروژه تاریخ شهرستان گناباد یاد کرد و افزود: دولت یازدهم این پروژه را با 35 درصد پیشرفت فیزیکی تحویل گرفت و خوشبختانه امروز شاهد انجام مراحل پایانی تکمیل آن هستیم.
وی افزود: دستگاه M.R.I بیمارستان علامه بهلول گنابادی دستگاه به روز و باکیفیتی است که امیدواریم همه تجهیزات این بیمارستان نیز اینگونه باشد تا شاهد ارائه خدماتی باکیفیت به مردم منطقه باشیم.
فرماندار گناباد با اشاره به قدمت بالای دو بیمارستان فعال این شهرستان، تاکید کرد: باید با تسریع در تکمیل و تجهیز بیمارستان علامه بهلول گنابادی که با آخرین پیش‌بینی‌های لازم و استاندارد ساخته شده است، بیمارستان‌های فرسوده این شهرستان جایگزین شود.
دکتر نبی‌پور ادامه داد: با توجه به اهمیت پروژه بیمارستان علامه بهلول گنابادی، استاندار خراسان رضوی در نشست‌های مختلف، ضمن پیگیری وضعیت این پروژه، بر کمک همه دستگاه‌ها و نهادها برای تسریع در بهره‌برداری از این پروژه تاکید می‌کند.
وی با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت به عنوان یکی از بزرگترین اولویت‌ها و طرح‌های دولت تدبیر و امید، عنوان کرد: دولت یازدهم وقت، فکر و هزینه زیادی بر روی اجرای این طرح گذاشته است و خوشبختانه رضایت‌مندی مردم را فراهم کرده است.