آغاز هفته پرستار با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مدافع سلامت، شهید سید عباس سجادی

انتشار محتوا: ۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۱:۵۲ قبل از ظهر

همزمان با اولین روز از هفته پرستار دکتر احمدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد به همراه امام جمعه و فرماندار بجستان با حضور در مزار شهید سجادی در گلزار شهدای بهشت حسین روستای فخرآباد و قرائت فاتحه یاد و خاطره این شهید مدافع سلامت را گرامی داشتند.

دکتر احمدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی در این مراسم با گرامیداشت یاد شهدای سلامت و تبریک هفته پرستار با بیان آیات سوره عصر گفت: بر اساس آیات این سوره مبارکه همه انسانها در خسران و زیان هستند مگر افرادی که ایمان آورده و عمل صالح انجام داده باشند که قطعا یکی از مصادیق این عمل صالح فداکاری و از جان گذشتگی برای نجات جان انسان هاست و شهدای عزیز از جمله شهید سجادی از نمونه‌های بارز آن هستند.
در ادامه این مراسم که جمعی از خانواده های معزز شهدا، اهالی روستای فخرآباد و تعدادی از معاونان و مدیران دانشگاه‌علوم پزشکی گناباد و شبکه بهداشت و درمان بجستان حضور داشتند مزار هشت شهید دیگر مدفون در این گلزار شهدا غبارروبی و عطرافشانی شد.

دکتر احمدی پس از این مراسم به همراه دهیار و اعضای شورای اسلامی فخرآباد در مرکز خدمات جامع سلامت این روستا حضور یافت و از ساختمان و محوطه آن بازدید کرد که در جریان این بازدید دهیار روستا در زمینه محوطه سازی این مرکز با مشارکت دانشگاه اعلام آمادگی کرد.

 

سجادی شهید