پرستاران نمونه دانشگاه در سال 1401 معرفی و تجلیل شدند

انتشار محتوا: ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۴۲:۰۰ بعد از ظهر

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در این مراسم با گرامیداشت یاد شهید سجادی و تبریک روز پرستار به تشریح شخصیت حضرت زینب کبری(س) در واقعه کربلا اشاره کرد و گفت: این حضرت در سخت ترین شرایط با دیدن مصیبت‌های بزرگ بهترین عملکرد را در مدیریت مجروحان داشتند.
حجت‌الاسلام حسن صادقی نسب با بیان اینکه پرستاران ایمان، مهربانی، مدیریت و خدمتگزاری را از این بانوی بزرگوار درس گرفته‌اند، به ایثارگری‌های پرستاران در دوران‌های مختلف از جمله دفاع مقدس و ایام شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: در شرایطی که در دوران کرونا برخی از خویشاوندان هم جرات نزدیک شدن به بیمار خود را نداشتند این پرستاران بودند که برای پرستاری از آنها سنگ تمام گذاشتند.
وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اعظم(ص):« هر کس در برآوردن نیاز بیماری بکوشد، خواه آن را برآورد و خواه برنیاورد، از زیر بار گناه خویش بیرون می‌رود، به‏ سان آن روز که از مادر، زاده شده است.» به پاداش بزرگ کمک به رفع مشکل بیماران اشاره کرد.
در پایان این مراسم از مصطفي سعادت(سرپرستار اورژانس)، علي اصغر برادران عطار مقدس(پرستار اتاق عمل) و سيد محسن باقري(پرستارI.c.u) از بیمارستان علامه بهلول گنابادی و صديقه ايراني سوپروایزر بیمارستان آیت الله مدنی بجستان که به عنوان پرستاران نمونه کشوری انتخاب شده بودند، تجلیل شد.
مهسا محمديان(اورژانس)، سيد علي موسوي(داخلی 2)، مرضيه پيشكار(اطفال)، مريم مقنيان دلويي(جراحی 1)، زهره فتحي شهري(مامایی)، عزيزه محمدي(NICU )، علي زماني بيدختي(جراحی 2)، رضا ربابي(داخلی 1)، راضيه نادري(CCU)، زهرا قاسمي( اورژانس )، سيما مرادي(اتاق عمل)، مينا رنجكشان(اتاق عمل)، محمد شمسي ثاني( داخلی 3)، فاطمه صدوقي( I.c.u)، و مهدي پهلوان(سوپروایزر) از بیمارستان علامه بهلول گنابادی هم در این مراسم به عنوان پرستار نمونه دانشگاه معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند. همچنین از زهره سادات متولي شهري(درمانگاه تخصصی) به عنوان کمک پرستار نمونه کشوری و رضا مختاري(I.c.u) به عنوان کمک پرستار نمونه دانشگاهی تجلیل شد.
محسن حيدري و فاطمه حيدري از بخش اورژانس بیمارستان آیت الله مدنی بجستان، سجاد يعقوبيان، حسين سلطاني و داوود رضاپور از کارشناسان فوریت‌های پزشکی و معصومه اميري از اعضای هیأت علمی هم در این مراسم به عنوان نمونه‌های گروه پرستاری تجلیل شدند.
همچنین برای اولین بار از پرستاران نمونه پژوهشی، فرهنگی و ورزشی دانشگاه تقدیر شد که در همین راستا حسين اعلمي به عنوان پرستار نمونه پژوهشي، صديقه بسكابادي به عنوان پرستار نمونه فرهنگي و معصومه نيك پور به عنوان پرستار نمونه ورزشي مورد تقدیر قرار گرفتند.
در این مراسم وحيد يوسف‌زاده( پرستار بخش داخلی 1)، اسماء فروزنده(بخش دیالیز)، محمود باقرزاده(فوريتهای پزشکی)، مهرناز صفرنيا(بخش داخلی 2) و مسلم هاشمی(سوپروایزر بیمارستان آیت الله مدنی بجستان) به عنوان پرستاران نمونه کشوری منتخب نظام پرستاری معرفی و تقدیر شدند.