فناوری نوین عمل های جراحی اعصاب در گناباد

انتشار محتوا: ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۵۴:۴۵ قبل از ظهر
امروزه در دنیا روش های غیر تهاجمی جایگزین روش های جراحی کلاسیک شده است از جمله عمل جراحی دیسک که شایع ترین عمل جراحی در بخش های جراحی اعصاب در بیمارستان هاست .
jarahi 2

 رئیس بیمارستان علامه بهلول گنابادی از انجام  موفقیت آمیز اعمال جراحی توسط اشعه لیزر در این بیمارستان با تکنولوژی پیشرفته خبر داد.

دکتر مهدی پاسبان گفت: استفاده از لیزر در این عمل جراحی یک پیشرفت مهم طبی است این عمل تحت بی حسی موضعی انجام می شود و در این روش نیازی به عمل جراحی باز نیست و به همت تیم جراحی مغز و اعصاب، این اعمال  جراحی در اتاق عمل بیمارستان علامه بهلول گنابادی انجام می شود.

دکتر مهدی محسن زاده جراح مغزو اعصاب دانشگاه علوم پزشکی گناباد در این باره  گفت: در عمل جراحی با لیزر دیسک (PLDD) ،از طریق یک نیدل(سوزن) به  پوست وارد شده  و سپس با استفاده از فلوروسکوپ و اشعه ایکس وارد فضای داخل دیسک شده و با انجام یک عمل جراحی کم تهاجمی و سریع می‌توانیم دردهای بیمار را بدون آسیب عصبی و ستون فقرات کاهش دهیم.

وی با اعلام رضایت بیماران از این روش جراحی خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین اولویت‌هایی که در این روش جراحی حائز اهمیت است انتخاب صحیح بیمار برای این روش است که اگر بیمار به خوبی کاندید این عمل جراحی باشد، پیش آگهی بسیار خوبی برای وی خواهد داشت.

جراح مغز و اعصاب بیمارستان علامه بهلول گنابادی با اشاره به انجام عمل‌های پیچیده مغز و اعصاب در این بیمارستان گفت: با تمهیداتی که رئیس محترم دانشگاه علوم پزشکی در طول یکسال اخیر انجام داد توانستیم این امکانات را از تهران به گناباد بیاوریم و این خدمات نوین را برای بیماران منطقه باهمان کیفیت تهران و باهزینه بسیار کمتر فراهم نماییم.

وی افزود: بیمارانی که دچار دردهای کمر و انتشار آن به پاها هستند حتما به پزشکان و بویژه جراحان مغز و اعصاب و ستون فقرات مراجعه کنند زیرا اگر این مشکل زود تشخیص داده شود به میزان ۳۰ الی ۵۰ درصد از انجام عمل‌های جراحی بعدی جلوگیری می‌شود.