انجام عمل جراحی سخت و حساس برای نجات مصدوم چاقوخوردگی در بیمارستان علامه بهلول گناباد

انتشار محتوا: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۶:۳۵:۵۵ بعد از ظهر
فردی که در یک نزاع بدلیل چاقوخوردگی دچار جراحت شدید در ناحیه گردن و بدنبال آن خونریزی خطرناک شده بود با تلاش کادر درمان بیمارستان علامه بهلول گنابادی از مرگ حتمی نجات یافت.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی علامه بهلول گنابادی به نقل از وب دا، دکتر صادقی پزشک جراح دانشگاه علوم پزشکی گناباد و مسوول تیم جراحی در این باره گفت: بعد از تماس پزشک طب اورژانس بیمارستان مبنی بر وضعیت وخیم جوانی که بدنبال چاقوخوردگی در ناحیه گردن دچار اختلال هوشیاری و مشکلات راه هوایی شده و با آمبولانس اورژانس به این مرکز ارجاع شده بود، سریعا بیمار به اتاق عمل بیمارستان منتقل شد.

وی افزود: در معاینات اولیه بیمار دچار جراحت عمیق در ناحیه گردن و آسیب شدید عروقی و نیز پارگی شریان کاروتید(شریان اصلی خونرسانی به مغز) شده بود که بلافاصله اقدامات حیاتی برای بیمار از قبیل باز کردن راه هوایی و نیز تزریق فرآورده‌های خونی و احیا بیمار توسط متخصص بیهوشی و تیم مجرب بیهوشی در اتاق عمل انجام شد و بیمار آماده عمل جراحی گردید.

دکتر صادقی بیان کرد: به دلیل خونریزی زیاد بیمار و حجم مایعاتی که وی از دست داده بود میزان اسیدیته خون افزایش پیدا کرده بود و بیمار در آستانه مرگ قرار داشت.

پزشک جراح دانشگاه در ادامه گفت: خوشبختانه بعد از ترمیم شریان، خونریزی متوقف و ضربان نبض برقرار شد و بعد از پایدار شدن شرایط بیمار و علایم حیاتی بیمار به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان منتقل گردید و تحت مراقبت قرار گرفت.

دکتر صادقی از تلاش پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی در لحظه اول برخورد با این بیمار و نیز تلاش  پزشک طب اورژانس و همکاران ایشان در بخش اورژانس بیمارستان و سپس متخصص بیهوشی و همکاران بیهوشی و پرسنل مجرب بخش‌های اتاق عمل و مراقبت‌های ویژه بیمارستان علامه بهلول گنابادی که نهایت تلاش خود را برای این بیمار انجام دادند و با کمک و لطف خدا حیاتی دوباره به او بخشیدند، قدردانی کرد.

انتهای پیام/