آگاهی زودتر، مراقبت مؤثرتر

ارائه ویزیت رایگان متخصصین به بیماران دارای پرونده دیابتی در بیمارستان علامه بهلول گنابادی

انتشار محتوا: ۹ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۰۷:۴۳:۳۳ قبل از ظهر
رئیس مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی علامه بهلول گنابادی گفت: برای بیماران دیابتی که در  کلینیک دیابت و خودمراقبتی بیمارستان علامه بهلول گنابادی تشکیل پرونده می دهند، هر 3 ماه یک نوبت ویزیت متخصص داخلی، هر 6 ماه یک نوبت ویزیت متخصص چشم و هر سال یک نوبت ویزیت متخصص قلب به صورت رایگان انجام می شود.
متن

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی علامه بهلول گنابادی، دکتر مهدی پاسبان گفت: دیابت و فشار خون بالا به‌عنوان بیماری خاموش عامل بسیاری از بیماری‌های خطرناک و تهدیدکننده سلامت مردم است و عوارض بسیار شایعی همچون حملات قلبی، سکته‌های مغزی و نارسایی کلیه و دیالیز و قطع عضو ایجاد و هزینه‌های سنگینی را به بیماران، خانواده‌ها، جامعه و دولت تحمیل می‌کند.

رئیس مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی علامه بهلول گنابادی به نحوه شناسایی بیماران دیابتی اشاره و  اذعان کرد: بیماران دیابتی که به کلینیک دیابت و خودمراقبتی بیمارستان علامه بهلول گنابادی مراجعه می کنند از خانه های بهداشت و مراکز بهداشتی، مطب پزشکان متخصص و عمومی و واحد پرستاری آموزش و پیگیری بیمار ارجاع داده می شوند.

دکتر پاسبان ادامه داد: برای بیماران دیابتی که در  کلینیک دیابت و خودمراقبتی بیمارستان علامه بهلول گنابادی تشکیل پرونده می دهند، هر 3 ماه یک نوبت ویزیت متخصص داخلی، هر 6 ماه یک نوبت ویزیت متخصص چشم و هر سال یک نوبت ویزیت متخصص قلب به صورت رایگان انجام می شود.

دکتر پاسبان با بیان اینکه کلینیک دیابت و خودمراقبتی همه روزه صبح ها در درمانگاه تخصصی بیمارستان علامه بهلول گنابادی فعالیت می کند، افزود: از ابتدای سال جاری 120 پرونده جدید بیماران دیابتی تشکیل و 250 بیمار نیز جهت کنترل و مراقبت فشار خون به این کلینیک مراجعه نموده اند.

وی در خصوص نحوه مراجعه بیماران دیابتی به کلینیک دیابت و خودمراقبتی بیمارستان علامه بهلول گنابادی گفت: با توجه به نوع دیابت، مراجعات بعدی بیماران دیابتی توسط پزشک تعیین می گردد و یادآوری زمان مراجعه بعدی توسط کارشناسان این واحد نیز به بیماران انجام می شود.

انتهای پیام/