پس از 4 ساعت عمل جراحی؛

نجات مرد 65 ساله گنابادی از معلولیت مادام العمر در بیمارستان علامه بهلول گنابادی

انتشار محتوا: ۱۴ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۰۱:۴۱:۱۲ بعد از ظهر
جراح و متخصص ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی گناباد از انجام موفقيت آميز عمل جراحي طی دو مرحله بر روی بيمار 65 ساله گنابادی كه به علت قطع نيمه كامل اندام فوقانی به بيمارستان منتقل شده بود خبر داد.
ljk

به گزارش وب دا، دکتر قاسم زمانی گفت: آقایی 65 ساله كه به دنبال کار با ماشین آلات کشاورزی دچار آسیب جدی در اندام فوقانی در ناحيه آرنج شده بود، به صورت اورژانسي به اتاق عمل منتقل و بعد از اقدامات اوليه از جمله شستشوی زخم و بررسی وسعت آسيب طی دو مرحله عمل جراحی تحت ترميم كامل اعصاب و عضلات در ناحيه آرنج قرار گرفت.

جراح و متخصص ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی گناباد با بیان اینکه اعمال جراحی درناحيه قدام آرنج به دلیل عبور عروق و اعصاب حیاتی اندام، بسیار حساس و زمان بر است، تصریح کرد: انجام اینگونه عمل‌های جراحی معمولا در مراکز استان انجام می شود اما با وجود کادر مجرب و تجهیزات اتاق عمل بویژه ميكروسكوپ و عينك مخصوص ترمیم عصب، این عمل جراحی در بیمارستان علامه بهلول گنابادی انجام شد.

دکتر زمانی با بیان اینکه عمل جراحی ترمیم اعصاب و عضلات این بیمار حدود 4 ساعت به طول انجامید، گفت: خوشبختانه پس از گذشت حدود ٤ ماه از عمل جراحی و انجام اقدامات درمانی بعد از آن مانند فيزيوتراپی، حرکات اندام فوقانی این بیمار نرمال و مطلوب است و او از معلولیت مادام العمر نجات پیدا کرد.