شیمی درمانی سرپائی

ایجاد شده در ۹ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۰۲:۴۱ قبل از ظهر

معرفی سرپرستار و رئیس بخش:

  • نام و نام خانوادگی سرپرستار: جواد سبحانی
  • تحصیــلات: کارشناس پرستاری
  • نام و نام خانوادگی رئیس بخش: دکتر حمیدرضا ریحانی
  • تخصص: متخصص داخلی وفوق تخصص هماتولوژی وانکولوژی بالغین

معرفی بخش شیمی درمانی سرپایی :

بخش شیمی درمانی سرپایی جهت انجام کمو تراپی سرپایی بدون نیاز به بستری ، آسپیراسیون مغر استخوان ، تزریق داخل نخاعی ترانسفوزیون خون و فصد خون  و تزریق سایر داروهای بیماران خاص می باشد.

خدمات بخش شیمی درمانی سرپایی :

این بخش در ساختمان اصلی بیمارستان علامه بهلول در طبقه چهارم  و شامل یک لابی انتظار و دو سالن آقایان و بانوان ، استیشن پرستاری واتاق کار (اتاق هود) است ، استیشن پرستاری مجهز به دو سیستم کامپیوتر و یک سیستم احضار پرستار می باشد .

بخش دارای 6 تخت (3 تخت قسمت آقایان و 3 تخت در قسمت بانوان) مجهز به ریموت کنترل و قابل تنظیم و تخت های برقی مجهز به کنسول شامل اکسیژن مرکزی ، ساکشن مرکزی ، چراغ بالای سرتخت ، سیستم احضار پرستار ، مانیتورینگ بالای سر بیمار  و تلویزیون در هر اتاق می باشد .

سیستم احضار پرستار قادر به برقراری ارتباط دو طرفه بین پرستار و بیمار و امکان پیج کردن و ثبت تاریخ وساعت ارتباط بیمار و پرستار است .

دستگاه  ECG، ساکشن پرتابل ، ترمومتر دیجیتال ، پمپ انفوزیون ، سرنگ پمپ و پمپ خون همراه با وارمرو چراغ معاینه جهت انجام دقیق تر اقدامات پرستاری مهیا است.

اتاق کثیف و اتاق تمیز ، آبدار خانه مجهز  درانتهای سالن انتظار تعبیه شده است .

آماده سازی داروهای شیمی درمانی به دلیل خطرات و لزوم رعایت نکات امینی ویژه ، بسیار پیچیده تر از سایر داروهایی است که در مراکز درمانی تجویز می گردد. از طرفی به دلیل الزام مراکز شیمی درمانی با بیش از 1تخت ، جهت کار ایمن با این داروها و آماده سازی و تجویز آنها باید مقررات و استاندرد های خاصی بکار گرفته شود.

اسامی پزشکان بخش شیمی درمانی سرپایی:

آقای دکتر حمیدرضا ریحانی فوق تخصص خون و سرطان بالغین

مطالب آموزشی بخش شیمی درمانی سرپائی  :

بیماران و مراجعین 

 
 
پرسنل و همکاران 
 
 
 
 

 

اطلاعات تماس:

آدرس: استان خراسان رضوی، شهرستان گناباد، خیابان سعدی، بولوار پرستار، بیمارستان علامه بهلول گنابادی
تلفن: 57236833-051 
داخلی 1550 و 1356